Ako a kde si nájsť parťáka na cestovanie?

Mnoho ľudí by chcelo cestovať, no boja sa vyraziť na cesty osamote. Odstrániť túto výhovorku je práve cieľom tohoto článku.

Spolucestovateľ by mala byť osoba, s ktorou si budete veľmi dobre rozumieť. Treba byť na jednej vlne. Budete spolu vystavovaní mnohým situáciám, ktoré bude treba na cestách riešiť. Sami budete prekvapení, ako sa budete správať. Zrazu ani Vy možno nebudete ten pohoďák, ktorému nič nevadí. Málokto nájde svojho vhodného spolucestujúceho medzi svojimi kamarátmi – to že je niekto Váš dobrý kamoš, neznamená, že si budete rozumieť na ceste…

Kde sa dá nájsť vhodný parťák?
– na cestovateľských portáloch (napr. hedvabnastezka.cz),
– na stretnutiach couchsurferov,
– na cestovateľských festivaloch a prednáškach,
– v hosteloch,
– na ulici (oslovovať ľudí s veľkými batohmi),
– a na mnohých iných nečakaných miestach.

Keď takéhoto človeka nájdete na internete, stretnite sa spolu ešte pred samotnou cestou. Vymeniť si pár mailov nestačí (vlastná skúsenosť). Stretnutia couchsurferov sú super v tom, že okrem toho, že si rovno naživo pokecáte s potenciálnym parťákom, väčšinou na webe máte k nemu k dispozícii aj referencie. Prísť do hostela, alebo oslovovať cestovateľov vo vašom meste je vhodné hlavne vtedy, keď už ste pripravení na cestu (máte potrebné očkovania, nemáte prácu, ste odhlásení z úradov,…).

Skvelé je, keď sa vám podarí nájsť odvahu a vydať sa na cestu osamote. Stretnete veľa cestovateľov a do pár dní zaručene nájdete aj toho, ktorý má v pláne podobnú cestu ako Vy (aspoň kus cesty) a budete si rozumieť… A keď nie, nie je problém zase nájsť náhradného. Osobne sa mi toto najviac osvedčilo.

Takže čo Vám bráni vydať sa na cestu? Ozaj je problém len v tom, že nemáte s kým, alebo aj niekde inde?

(Visited 1 734 times, 1 visits today)

You may also like...