O mne

Ahoj, som Hogy a úprimne sa teším z Tvojej návštevy na mojom blogu. Hogy

Ťúžba po spoznávaní rôznych kultúr, prírodných krás a v neposlednom rade aj seba samého ma už neraz vytiahla za hranice pohodlia. S batohom na pleciach som navštívil vyše 50 krajín sveta. Stále mi to ale nestačí. Cestovateľských plánov mám ešte mnoho!

Cestujem s minimálnymi nákladmi, obyčajne sám, alebo v dvojici (momentálne so svojou priateľkou). Nepotrpím si na luxus a neutrácam na zbytočnosti. Dopravu riešim prevažne stopom, ubytovanie u miestnych zadarmo, alebo v stane. Aby som si naplno vychutnal miestne jedlá, stravujem sa z pouličnýh stánkov, alebo malých jedálničiek rovnako ako miestni ľudia. Vyhýbam sa turistickým miestam, hotelom a reštauráciám. Práve preto sa mi darí cestovať lacno a intenzívne. Snažím sa zablúdiť na miesta, kde cudzinec bežne nezavíta. Najradšej navštevujem zabudnuté dedinky, kde poznávam tradičný život obyvateľov navštívenej oblasti.

Na tomto blogu, ako aj v knihe Okolo sveta s palcom hore sa chcem podeliť o svoje know-how a zážitky, ktoré som na svojích cestách nadobudol. Chcem inšpirovať čo najviac ľudí, aby sa tiež vydali na cestu za poznaním a následne šírili informácie o kráse sveta a dobrote ľudí, ktorých cestou stretli. Myslím, že treba takúto protiváhu k tomu, negatívnu, ktoré sa na nás denne valí zo spravodajstva.

Prehľad všetkých výdavkov z mojej najdlhšej – 14 mesačnej cesty nájdeš v tomto dokumente.

Po úspešnom vydaní svojej knižky, som sa rozhodol venovať vydávaniu kníh naplno. Založil som vydavateľstvo Elist, ktoré pomáha novým autorom dostať sa na trh a prináša čitateľom zaujímavé knihy pri nadštandardnom servise za veľmi výhodné ceny – aj zadarmo.

Ak sa ti moje aktivity páčia i a chceš ma podporiť, môžeš mi prispieť pár drobných na ďalšie cesty priamo na môj účet
IBAN: SK86 8360 5207 0042 0101 5370
ĎAKUJEM! 🙂

Hogy v médiach:

SME.sk Najlacnejšie destinácie pre slovákov v zahraničí

SME.sk Najkrajšie pláže sveta podľa SK blogerov

Rozhovor pre krazom.sk o stopovaní

Rozhovor pre blog cestovateľky Ivany Grešlíkovej

Rozhovor pre časopis Eva

Rozhovor pre Plus 1 deň

Seriál RTVS ako cestovať čo najlacnejšie

Reportáž TV JOJ pred tým, ako som vyrazil na cestu okolo sveta

Reportáž TV JOJ po prvom roku na ceste

Rozhovor v Slovenskom rozhlase

Rozhovor pre vydavateľstvo Druska Books

Rozhovor pre festival Cestou Necestou

Lada svetom spovedá

Rozhovor pre študentský časopis

19 komentárov

  1. Julina píše:

    Hey this is Julina from Tirana that i met you guys randimly on the road…i dont understand much from your website. Just to contact you. Cheers.

    Julina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.